Program Kongresu “60 Milionów”
w Miami, 7-10 lutego 2019 r.

Czwartek - 7 luty

The 60 MLN CUP to turniej golfa organizowany tradycyjnie przed otwarciem każdej konferencji w celu promowania relacji biznesowych opartych na wspólnych zainteresowaniach. W Miami turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: strokeplay i stableford w klubie golfowym Normandy Shores położonym na północnym krańcu Miami Beach na zacisznej wyspie w zatoce Biscayne. Oficjalnym partnerem wydarzenia są Travel & Action Golf Sports Events, który jest pionierską agencją golfową w Polsce.

261 Miracle Mile, Coral Gables, Florida

‘Welcome drink’ zostanie zaoferowany w restauracji Aloft Coral Gables, gdzie uczestnicy zostaną powitani przez burmistrza Miami-Dade County Carlosa A. Giméneza oraz przedstawicieli South Florida Hispanic Chamber of Commerce.

 • Zbigniew Klonowski, founder of the 60 Million Congress

Piątek - 8 luty

 1. Minister Adam Kwiatkowski Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP
 2. WiceMinister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Grzegorz Wi­tkowski
 3. Bogdan Chmielewski, Prezes Polish & Slavic Federal Credit Union
W 2019 roku obchodzimy setną rocznicę ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a USA. Nasi paneliści opowiedzą jak się ta relacja rozwijała i które jej momenty były najbardziej interesujące. Po refleksji nad sukcesami tej współpracy, jej wpływu na sytuację Polaków w Stanach Zjednoczonych i w Polsce przejdziemy do analizy jak relacje te mogą się przyczynić do promocji współpracy polskich środowisk w Stanach Zjednoczonych z Polską w nadchodzących latach.

MODERATOR: Dariusz Barcikowski – dziennikarz i właściciel Biały Orzeł
 • Anna Maria Anders – Sekretarz Stanu
 • Piotr Janicki – Konsul Generalny RP w Chicago
 • Marek Rudnicki – Rada Polonijna przy Senacie
 • Maciej Golubiewski – Konsul Generalny RP w Nowym Jorku
 • Panel ten podejmie się zagadnienia logistyki przewozu towarów z Polski do USA oraz z USA do Polski. Otwierając nowe połączenia między polskimi portami i Miami, będziemy promować produkty polskie za oceanem. Biorąc również pod uwagę lokalizację naszego spotkania poświęcimy szczególną uwagę portowi Miami jako potencjalnego punktu przeładunkowego towarów do Ameryki Środkowej i Południowej.

  MODERATOR: Andrzej Bułka – Fracht FWO
 • Karolina Dehnhard – President at the Polish American Chamber of Commerce North-East
 • Leszek Ladowski – President at Federation of Central & Eastern European Chambers of Commerce, Inc
 • Anna Pietraszek – Florida International University
 • 12:45 - 14:15 - PRZERWA

  Floryda jest domem dla wielu Polaków, którzy korzystają nie tylko z pięknych plaż i słońca, ale również są aktywni zawodowo i biznesowo. Czy to pobyt w zimie, czy mieszkanie na stałe, czy łączenie inwestycji z przyjemnym wypoczynkiem to zetkniemy się z bardzo atrakcyjnym rynkiem nieruchomości na Florydzie. Przyjeżdżając tu trzeba stawić czoła wyborowi z bogatej oferty i przebrnąć przez formalności związane z zakupem. W trakcie panelu opowiemy o rozwijającym się rynku nieruchomości jak również o szansach na inwestycje w gronie lokalnych ekspertów. W trakcie Kongresu uczestnicy będą mieli również okazję do zwiedzenia omawianych apartamentów w przewidzianym oprowadzaniu. Dla mieszkańców Florydy zaprezentujemy w rewanżu ofertę inwestycyjną nieruchomości w Polsce.

  MODERATOR: Dariusz Homel

  Firma Marvipol Development  podczas prezentacji przedstawi ofertę produktów inwestycyjnych wraz z modelami biznesowymi oraz opowie o perspektywach inwestowania w Polsce. 

  W czerwcu 2019 polskie linie lotnicze LOT otworzą bezpośrednie połączenie z Warszawy do Miami, które niewątpliwie stworzy wiele nowych możliwości dla Polaków tych pracujących jak i odwiedzających Polskę czy w drugą stronę USA. Korzystając z nadchodzących zmian, w panelu wezmą udział osoby ze świata turystyki wypoczynkowej, biznesowej i medycznej. Omówimy zagadnienia związane ze współpracą przez ocean i nowymi kierunkami rozwoju turystyki.

  MODERATOR: Juliusz Kłosowski

  W trakcie Kongresu 60 Milionów podejmiemy się rozmowy na temat współpracy polonijnej jaka ma miejsce na poziomie lokalnymi w Stanach Zjednoczonych. Do czego dążą Polacy za granicą i jak mogą ich wspierać Polacy w kraju? Jakie formy współpracy biznesowej i kulturowej możemy sobie jeszcze wyobrazić? Ciesząc się udziałem promotorów polskiej kultury wśród panelistów dowiemy się również w jaki sposób jest przekazywana polska kultura mieszkańcom USA. Jaki obraz dla świata zewnętrznego kształtują nasze formy współpracy oraz promocja kultury? To tylko niektóre pytania na które odpowiemy w Polskich gronie profesorów, artystów i lokalnych liderów w Stanach Zjednoczonych.

  MODERATOR: Waldemar Biniecki – założyciel Pax Polonica Foundation
 • Jarosław Papis – prezes Fundacja Trzeci Wymiar Kultury
 • Coleen Paderewski – Paderewski Music Festival
 • Hubert Cioromski – Chairman of the Board at Fundacja Kopernikowska
 • Ireneusz Dobrowolski – reżyser
 • Anna Stasiak – Apelska – Współwłaściciel i Prezes Zarządu Krakowskiego Teatru Komedia sp. z o.o.
 • Ewa Baker – Polish Film Festival Miami
 • Jolanta Waltos – dziennikarka
 • OTWARTE KRZESŁO
 • „Dar Młodzieży” to polski okręt szkoleniowy z portem macierzystym w Gdyni. Jest to pierwszy polski statek żeglarski, który przemierza oceany w podróży dookoła świata. W 2018 r. statek ten rozpoczął rejs z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Łącznie w projekcie bierze udział około 1000 polskiej młodzieży. Uczestnicy Kongresu będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wieczornym przyjęciu na pokładzie tego statku w porcie w Miami.

  Dawid Więckowski “W jaki sposób budowaliśmy świadomość w USA na temat udziału polskich żołnierzy na misjach w Iraku i Afganistanie.

  Sobota - 9 luty

  9 lutego odbędzie się oprowadzanie po nieruchomościach dla zainteresowanych. Podczas wycieczki uczestnicy odwiedzą nieruchomości o wartości do 500 tys. USD na obszarze miasta Miami. Oprowadzanie poprowadzi Dariusz Homel Real Estate Professional. Oprowadzanie rozpocznie się o 10 rano w Eden Rock Hotel, Miami Beach. Rejestracja jest wymagana ze względu na ograniczoną dostępność. Rejestracji można dokonać wysyłając maila lub 8 lutego w punkcie rejestracji.

  Rejestracji można dokonać wysyłając maila lub dnia 8 lutego przy rejestracji. 

  Oprowadzanie po nieruchomościach do 500 tys. USD – organizowany przez Dariusz Homel Real Estate Professional (do 20 osób)

  Pierwszy Międzynarodowy Bal Polonezowy organizowany przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej odbył się 46 lat temu w Miami. Instytut, na czele z Lady Blanka Rosentiel, od wielu lat promuje dziedzictwo Polskie i wspiera działalność naukową Polonii amerykańskiej. Tegoroczne wydarzenie będzie dotyczyć historycznego sojuszu Węgier i Polski. Po tym wydarzeniu następnego dnia odbędzie się oficjalny brunch. Zapisy na bal odbywają się przez stronę internetową http://www.ampolinstitute.org/polonaise.html

  Niedziela - 10 luty